3 tipy, jak staré koupelně dát luxusní nádech

Možná sníte o prostorné, slunné koupelně, kam se můžete zavřít před celým světem a chvíli jen nerušeně odpočívat. Má už vaše koupelna nejlepší léta za sebou a větší rekonstrukce je zatím v nedohlednu? Nevěšte hlavu. Stylovou koupelnu můžete vykouzlit několika drobnými úpravami, které nejsou finančně náročné a vaší koupelně dodají nádech luxusu. Máme pro vás několik tipů, jak si vykouzlit místo pro koupelnový odpočinek!

Zrcadlo jako dominanta koupelny

Pokud chcete vaši koupelnu prosvětlit a zároveň si udělat radost, pořiďte si nové zrcadlo. LED zrcadlo prostor vizuálně zvětší, díky odrazu světla prosvětlí, a navíc do místnosti vnese úplně novou svěží atmosféru. Na trhu si můžete v dnešní době vybrat z designově jednoduchých kousků i z těch honosnějších. Každé koupelně sluší trochu jiné a záleží jen na vás, do jakého stylu plánujete vaši koupelnu ladit. 

Koupelna v deštném pralese

Představte si, jak vás v koupelně vítá vůně eukalyptu, citrusů nebo frangipani! Nadechnete se a připadáte si jako v deštném pralese. Stačí si pořídit kvalitní přírodní éterický olej a jednoduše si vyrobit pasivní difuzér. Stačí v lese či parku posbírat pár šišek nebo si ze zahrady nasušit pár okvětních lístků. Na usušené přírodniny pak kápnete pár kapek oleje a vítejte v nové voňavé koupelně!   

Nepodcenit přírodu

Přírodní materiály vnesou do prostoru útulnost, která často chybí právě starým chladně působícím koupelnám. Dýchnou na nás svou vřelostí a možná připomenou prázdniny u babičky na chalupě. Pořiďte si jutový koberec, proutěný koš na prádlo či jiné přírodní doplňky. Jsou cenově dostupné a s interiérem umí divy! Vybírejte však pečlivě a vsaďte na minimalismus. Zatímco jeden originální jutový koberec se zlatou nitkou umí proměnit koupelnu v luxusně vypadající prostor, pět různých košíčků z rákosu už může vypadat trochu přeplácaně.