Designové tipy do bytu i do restaurace

Přejete si, abyste byl váš prostor skutečně reprezentativním místem? Milujete ten pocit z dobře odvedené práce, která je do posledního detailu opravdu precizní a jedinečná? Podívejte se na 3 TOP tipy, se kterými jasně ukážete, že to s designem myslíte vážně. 

Na detailech záleží

Víte, co dokáže naprosto změnit styl celé místnosti? Stylový nábytek. Zatímco klasické řešení nezaujme nikoho, originálem potěšíte a získáte si obdiv lidí, kteří mají styl a vkus. Stolové nohy jsou tím, co dokáže naprosto změnit celý design běžného nábytku. Zde si můžete vybrat, zda se bude jednat o pojetí minimalismu, zda to budou zdobné ornamenty, nebo stylově čistá klasika. Nebojte se vyjádřit svůj pohled na věc a vykročte designovým směrem, vyplatí se vám to. Jedinečnost se cení. 

Umění ano, ale s mírou

Každá místnost by měla obsahovat jeden dominantní prvek. V případě prostorné restaurace může být těchto prvků více, v bytové jídelně nikoliv. Styl celku dodá jasně vyjádřený názor na výtvarné umění. Vždyť právě umělecká díla dokáží definovat celou náladu a koncepci prostoru. Pořiďte si originál, který zapadne do vaší celkové koncepce místnosti. Nebo si ve volné chvilce vyrobte něco osobitého sami, návody na výtvarná díla naleznete na oblíbených serverech s videi. 

Umírněně s barvami, nikoliv však fádně

Barevná linie by se měla prolínat celým prostorem. Zatímco jako podklad využijete neutrální barvy v podobě bílé, šedé nebo béžové, skutečnou dominantní barvu zvolte pouze jedinou. Není nutné, aby byl celek tón v tónu, což by působilo fádně. Mnohem lepší bude případ, kdy vytvoříte na podkladu jednu barevnou kompozici, která se bude v různých částech místnosti opakovat. Prostor tak bude budit zájem o objevování, bude hravý. 

Už se také těšíte, až se váš prostor změní v dokonalou kompozici, ve které bude hrát hlavní roli vytříbený styl?