Tipy na nejlepší termální lázně v Maďarsku

Cítíte se bez energie a vyčerpaní? Pak je třeba zpomalit a trochu si odpočinout, nabrat druhý dech, jinak tělo vypoví svou službu. Mnohdy nepomůže jen jednodenní ležení u televize nebo oddychový výlet s rodinou, někdy je třeba zamířit do termálních lázní, kde se dostane takového odpočinku a klidu, jako nikde na světě. Pokud zvažujete, že se v blízké době vydáte do termálních lázní, doporučujeme zamířit za hranice, konkrétně do Maďarska. Zde jsou totiž termální prameny léčebné a vyléčí vám nejeden zdravotní neduh. 

Pokud nad Maďarskem uvažujete, možná byste ocenili tipy, do jakých konkrétních lázní zavítat. Máme naštěstí tipy na termální lázně v Maďarsku, které budou pro klid, odpočinek a znovu nabrání sil to pravé. 

Za lázněmi do města Hajdúszoboszló

Už jste slyšeli o městě zvaném Hajdúszoboszló? Jedná se o nejznámější lázeňské město Velké Planiny, tedy nacházející se v jihovýchodním Maďarsku. Hlavním lákadlem celého města je lázeňský komplex, který se rozkládá na ploše třicet hektarů. Lázeňský komplex nabízí mnoho atrakcí pro velké i malé. Najdete zde lázně pod širým nebem, které jsou v provozu od května, dále také více jak třináct bazénů, aquapark plný obrovských skluzavek a další atrakce. 

Termální koupele, kam si jezdí odpočinout hlavně dospělí, jsou v provozu po celý rok. Využít tak můžete tři vnitřní a čtyři venkovní bazény. Navíc je možnost využít až čtyřicet druhů léčby v termální vodě pod lékařským dohledem. 

Vzhůru do oblíbených léčebných lázní Bükfürdö

Bükfürdö jsou snad nejznámější a zároveň jedny z nejoblíbenějších léčebných lázní v Maďarsku. Nabízí perfektní relaxaci pro všechny věkové generace. Je nutné také poznamenat, že se jedná o druhé největší lázně v Maďarsku, které nabízí jedenáct krytých, čtyři polokryté a jedenáct otevřených bazénů, v nichž je termální i pitná voda. 

Pokud se rozhodnete strávit volný čas právě v lázních Bükfürdö, doporučujeme se ubytovat v Greenfield Hotel Golf&Spa. S ubytováním ale případně mile ráda pomůže i cestovní kancelář CK Rywal.