Stres v práci není nic neobvyklého

Mnozí lidé se ve svém zaměstnání dnes a denně potýkají se stresem, který posléze pramění v úzkost a depresi. Nestíhají dodat práci včas nebo v předem dohodnutém termínu, řada z nich musí pracovat s lidmi, kteří jim lidsky nesedli. I z toho pramení stres. Podle posledních statistik je však stres v práci pátou nejčastější příčinou smrti. A i když by s tím řada zaměstnavatelů mohla bojovat, nečiní tak. Stále je tak stres v práci něčím zcela běžným, bohužel. 

Dnešní pracoviště způsobují pěknou hromadu stresu

Pokud vás něco sužuje nebo trápí, pokud máte nějakou zdravotní potíž, většinou je na vině právě stres. Lékaři a různí odborníci se shodují na tom, že stres je největším nepřítelem člověka a jeho zdraví (jako toho psychického, tak toho fyzického). To ostatně potvrzují i aktuální statistiky, které říkají, že stres v práci je pátou nejčastější příčinou smrti. 

I když stres v práci byl a pravděpodobně bude, nyní, v době koronavirové krize, je na zaměstnance kladen ještě velký důraz a stres se tím pádem výrazně zvyšuje. Zkrátka samotní zaměstnavatelé jsou rapidně ve stresu a ten pak přenáší dál na zaměstnance. Zaměstnanci také mají strach ze ztráty zaměstnání, protože mnozí mají nepravidelnou pracovní dobu. Mnohým z nich se také upravili jejich pracovní podmínky nebo krátkodobě snížil plat.

Ze stresu pramení spousta nemocí

Sužuje vás zrovna nějaká nemoc? Možná je jejím důvodem právě stres. To ostatně bylo zmíněno. Proto je třeba se stresem bojovat. Jde to nejen zpomalením nastoleného tempa, ale také to může jít tak, že začnete víc cvičit nebo třeba meditovat. Zejména mnozí miliardáři si osvojili praktiky jógy a cvičí ji dnes a denně třeba jenom během své polední pauzy. 

Tím, že se budete snažit zamezit stresu, snížíte tím nejen pravděpodobnost brzkého úmrtí, ale také hromadě dalších nemocí, které mohou ze stresu a hromaděného napětí pramenit. 

A co workoholismus?

Workoholismus nemusí mít se stresem v práci nic společného. Závislost na práci často nastává ve chvíli, kdy se nedokážete zbavit myšlenek na práci a stále o tom mluvíte nebo konáte.