Kdo se letos objevil v žebříčku 30 pod 30?

Pokud si pravidelně kupujete časopis Forbes, určitě vám neunikl i nově sestavený žebříček 30 pod 30. Tento žebříček se sestavuje rok co rok. Žebříček se sestavuje z třiceti velice úspěšných lidí, kteří uspěli do svých třiceti let. I letos v tomto žebříčku najdeme skutečně zajímavé osobnosti, které doposud možná neznáte, ale rozhodně je zanedlouho znát budete. Pojďme se podívat na ty nejzajímavější z nich.

Samozřejmě v tomto žebříčku nenajdete jenom podnikatele, kteří uspěli do svých třiceti let, ale najdete zde i sportovce či lékaře nebo osobnosti z jiných povolání, kteří se mohou pyšnit nevídanými úspěchy. My se však zaměříme na podnikatele, protože právě ti jsou to, co nás zajímá.

Lukáš Stibor

Pokud sledujete dění v oblasti startupů, určitě jste zaregistrovali i startupy Spendee, což je aplikace pro správu osobních financí, dále Gamee, což je herní platforma, kterou dneska využívá několik milionů aktivních uživatelů, či třeba Angee, což je bezpečnostní zařízení. Všechny tyto startupy jsou dílem jedné společnosti, a to společnosti Cleevio. A právě tuto firmu vlastní Lukáš Stibor, kterému je dnes 29 let, ale podniká už od svých osmnácti let (tedy spíše od svých čtrnácti let – tehdy fungoval díky živnostenskému listu jeho kamaráda).

Tomáš Jízdný

K dalším podnikatelům, kteří se umístili v žebříčku časopisu Forbes nazvaného „30 pod 30“, patří i Tomáš Jízdný, kterého můžete znát jako zakladatele JK Education. Právě tato společnost dneska pomáhá těm movitějším studentům dostat se na americké střední školy. Kromě toho společně s Ondřejem Kaniou, který je mimochodem spoluzakladatelem JK Education, provozují dvě další školy, jimiž je Pražské humanitní gymnázium a American Academy. Letošní rok má být pro toto duo opět velice úspěšný. Mají totiž otevřít další dvě školy, které by opět přinesly celou řadu možností těm, kteří se chtějí učit.

A kolik že Tomášovi Jízdnému je? Pouhých 25 let!