Pohoří v Karpatech jménem Beskydy. Proč je tak oblíbené a navštěvované?

Pokud by si měli Češi vybrat, jestli strávit dovolenou v zahraničí nebo v České republice, vybrali by si kupodivu Českou republiku, ukázal nedávný průzkum. Lidé dnes touží po klidu a odpočinku, který jim ostatně přírodní oblasti slibují. K nejatraktivnějším cílům patří bezesporu Beskydy, kam se každým rokem sjíždí stovky, ne-li tisíce turistů nejen z koutů České republiky, ale také ze zahraničí. Otázkou je, co je takovým lákadlem a proč jsou Beskydy tak oblíbené a navštěvované?

Jestliže hovoříme o Beskydech, hovoříme o pohoří v Karpatech, které najdeme na severovýchodní Moravě a v oblasti Valašska. Beskydy se však rozprostírají i za hranice, konkrétně do jižního Polska a také do částí Oravy až na Ukrajinu. 

Nejvyšším vrcholem celých Beskyd je Babia hora, kterou najdeme v Oravských Beskydech. Pokud bychom však měli zmínit nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, zmínili bychom Lysou horu, která je ostatně častým důvodem, proč se lidé do Beskyd uchylují a proč lidé Beskydy tak hojně navštěvují. 

Beskydy plné vrcholů

Jelikož jsme zmínili vrcholy oblíbeného pohoří jménem Beskydy, je třeba poznamenat, že opravdu kvůli vrcholům se lidé do Beskyd sjíždí. Jak jsme zmínili, největším lákadlem je Lysá hora, která je tím nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. Na její vrchol vede nespočetně mnoho cestiček, nejoblíbenější trasa je však Bezručův výplaz, který je pojmenován po českém umělci. Atraktivní je však také Smrk nebo Čertův mlýn. 

Turismus v Beskydech

Do Beskyd se však lidé nesjíždí jen kvůli horám a zdejším vrcholům. Důvodů je daleko více. Atraktivním cílem je Rožnov pod Radhoštěm, také Jablunkov nebo Bukovské vrchy. Lidé sem také žene touha po odpočinku, který se jim dostane ve wellness v Beskydech. Pokud zde chcete strávit delší čas, doporučujeme se ubytovat v luxusním penzionu v Beskydech jménem Penzion Jurášek.