Jak se připravit na prodej nemovitosti

Výkup bytu nebo výkup domu nepřichází v úvahu? Raději chcete svou nemovitost prodat klasickou cestou? Než se pustíte do focení a vyvěšení prvního inzerátu, měli byste se na celý následující prodej dobře připravit. Chcete přece z této finanční transakce vytěžit co nejvíce, nebo se pleteme?

Stanovte si odpovídající cenu

Ještě donedávna mohli prodávající nemovitostí cenu krapet zvýšit nad odpovídající kupní hodnotu. Jenže došlo ke zvýšení úrokových sazeb a k nižšímu zájmu o koupi nemovitostí čili nejlépe nyní uděláte, pokud k inzerátu napíšete cenu odpovídající. To, jakou částku uvedete u prodávaní nemovitosti má velký vliv na celý průběh prodeje. Jestli se bude jednat o záležitost několika dnů nebo jestli se to všechno spíše potáhne. 

Detaily jsou to, co prodávají

Při focení jednotlivých místností si hrajte s detaily. Pamatujte na jedno – detaily jsou to, co prodává. Pokud chcete svou nemovitost prodat rychleji a za vyšší cenu, vyplatí se investovat do takzvaného home stagingu čili profesionální přípravy nemovitosti k prodeji. Mluvíme o vymalování, drobném zařízení interiéru, aby zkrátka nemovitost vypadala k světu a oči se z ní ani na moment nespustily. 

Vždyť si to převeďte na sebe. Taky si raději přečtete více informací u hezky vypadající nemovitosti než u objektu, ve kterém dominuje kýčovitost, pestrobarevnost, a především nepořádek.

Fotky během dne

Při focení nemovitosti pracujte se světlem. Je mylné se domnívat, že fotografie vyfocení během noci jsou stejně kvalitní a stejně velkým tahákem jako ty, které vyfotíte za denního světla, kdy všechno působí daleko příjemněji. 

Používejte zpravidla kvalitní fotoaparát, který dokáže zachytit skvěle každý detail v maximální ostrosti. Pokud máte k dispozici model s širokoúhlým objektivem, sáhněte rovnou po něm bez rozmyslu.