Jak se přestěhovat co nejrychleji? 

Jak známo, čas jsou peníze. A v případě stěhování také ušetřené nervy, které byste při zdlouhavém několikadenním přesunu mohli ztratit. S dobrou organizací a kvalitní přípravou naštěstí není problém přestěhovat se během jednoho či dvou dnů. 

Už víte, že vás čeká stěhování v Praze nebo třeba stěhování z města na venkov? Výborně, pak je nejvyšší čas se začít připravovat. A to i tehdy, když vám nová nájemní smlouva začíná třeba až za dva měsíce. Nenechávejte vše na poslední chvíli, už jen shánění vhodného obalového materiálu a krabic vám totiž může zabrat dost času. 

Balte postupně několik týdnů předem 

Ve stávajícím bytě si začněte postupně dávat na jedno místo (třeba do jedné místnosti) věci, které v dohledné době nebudete potřebovat. Začněte u sezónního oblečení, dekorací a předmětů, které využíváte s trochou štěstí několikrát do roka. Až nakonec zabalte nejpoužívanější oděv (s ohledem na počasí), léky, doklady, hygienické potřeby a cennosti. V případě, že rozpojujete či demontujete nějaký složitější spotřebič či přístroj, vyfoťte si správné zapojení kabelů či umístění šroubků. Jen málokdy se totiž podaří dohledat původní návod. Všechny krabice si popište a v novém domově vybalte v opačném pořadí. 

Zbavte se toho, co nepotřebujete 

Pokud během přípravy narazíte na věc, kterou nepoužíváte, či oblečení, které jste už roky neměli na sobě, je to příležitost k tomu, abyste se jich jednou provždy nekompromisně zbavili. Zkuste je prodat, darovat nebo rovnou vyhodit. 

Ze zákona máte nárok na volno 

Nakonec nezbývá než si domluvit asistenci stěhovací firmy nebo alespoň pár přátel a pronájem dodávky. Většina lidí se stěhuje o víkendu, kdy si nemusí brát dovolenou či volno ze školy, počítejte tedy s větším náporem. Případně můžete během týdne využít neplacené volno na stěhování, na které máte ze zákona nárok. V případě, že je stěhování nutné právě kvůli práci, zaměstnavatel vám musí poskytnout volno s náhradou mzdy.