Retro styl je zpět. V čem konkrétně zazáříte? 

Že se móda inspiruje tím, co se nosilo před lety, je všeobecně známý fakt. V současné době se máme inspirovat především zlatými devadesátými léty, kterým dominovaly zvonové džíny, košile větších velikostí, také batikovaná trička nebo kabelky drobných rozměrů, které přetáhneme pouze přes rameno. Pokud chcete do svého šatníku tento retro styl dostat, pojďme se podívat na konkrétní věci, ve kterých jednoznačně zazářit. 

Baguette kabelka 

Když už jsme ji zmínili, tak u ní ještě chvilku zůstaneme. Když se řeknou devadesátá léta, lidé si vybaví hlavně teenagery, kteří se zamilovali do lacláčů, rybářských klobouků, také kalhot na kolo nebo triček, která na svém hrudníku měla nějaké silné, úderné heslo. Kromě jiného si však vzpomeneme na zmiňované kabelky, které se daly na rameno a šlo se.  

Těmto typům kabelek, které se aktuálně dostaly znovu do módy, se říká baguette. Za jejich vznikem stojí značka Fendi, která se proslavila hlavně působením v seriálu Sex ve městě. Ostatně zde se tento typ kabelek začal aktivně nosit a zde se i dnes ženy inspirují při kombinování tohoto drobného modelu.  

I když ve zmiňovaném seriálu byla ikonická především ta fialová, nyní můžete mít tuto kabelku v různých barvách, různého zdobení. 

Sako s vycpávkami 

Ať už jednobarevné, nebo vzorované, sako s vycpávkami je jednoznačně aktuálním trendem a při jeho kombinování se můžeme inspirovat i u princezny Diany, která ho doslova proslavila. I když si řada žen říká, že tento střih nemůže být vůbec lichotivým, opak je nakonec pravdou. Prakticky jakoukoli postavu dokáže velmi hezky zformovat a vytvořit siluetu takzvaných přesýpacích hodin, čímž se vyvolá dojem užšího pasu a naprosto dokonalé postavy. 

Šátky na různé způsoby 

Nemyslíme tím tlusté šátky, ale spíše saténové alternativy, které můžete nosit uvázané kolem krku, místo náramku, v pase místo opasku nebo na kabelkách, jejichž uchu dodají šmrnc. Dalo by se říct, že tento trend, který s námi jde už od šedesátých let, nikoliv od devadesátek, se nyní nosí víc než kdy dřív.