Co si vzít na hudební festival?

Přichází léto, období dovolených a koupání, ale také hudebních festivalů. A jelikož byla kultura v minulých letech dost upozaděná, dá se předpokládat, že na ně vyrazí ještě více návštěvníků než obvykle. Výběr správného oblečení už ale nemusí být tak snadný jako výběr akce, na kterou se chystáte. 

Ano, hudební festivaly jsou především o hudbě. Nejspíš budete spát ve stanu na louce, koupat se v rybníku, krátit si cestu přes blátivé pole a mačkat se ve frontě na pivo (či na podpisy vaší oblíbené kapely) se stovkami dalších účastníků. I přesto je jakýkoliv hudební festival zároveň módní přehlídkou a ideální příležitost k tomu, abyste si oblékli věci, které v každodenním životě uplatnění nenajdou. 

Chraňte se před úpalem v kovbojském stylu 

Ať už vyrážíte na jakýkoliv festival, nezapomeňte si přibalit alespoň jednu pokrývku hlavy. Ochrání vás před spalujícím sluncem, ale zároveň se postará o nepřehlédnutelný módní doplněk. Festivalovou stálicí je kovbojský klobouk, pokud ale chcete vyčnívat z davu, zvolte alespoň zajímavou barvu. 

S westernovým kloboukem klidně slaďte i zbytek oblečení. Festivalové trendy totiž často udává Coachella, na kterou se do Kalifornie každý rok v dubnu sjíždějí známé osobnosti. Letos se zde objevovaly třásně v jakékoliv podobě – na bundách, kalhotách, šatech, kabelkách i botách. 

Blýskněte se 

Vytáhněte ze skříně tu nejvíc flitrovou halenku nebo šaty posypané třpytkami – kdy jindy, když ne teď? Vše, co se třpytí a blýská, k festivalům neodmyslitelně patří a letní slunce i záře reflektorů efekt ještě umocní. Navíc u kamarádů nejspíš získáte plusové body za to, že vás nikdy neztratí v davu. 

Pokud máte rádi boho styl, rozhodně si přibalte alespoň jeden háčkovaný crop top. Dá se nosit s plavkami i bez nich, nebude vám v něm úmorné vedro a když si k němu oblečete praktické džínové kraťasy, máte o stylový festivalový outfit postaráno.