Přírodní obklady na zeď, pohledový beton i tapety: Co si dát na zdi?

Zapomeňte na předsudky. Žijeme jen jednou a svou domácnost si stojí za to vyšperkovat. Správná podoba zdí vám přinese radost i dokonalý pocit zabydleného domova. Budete volit estetiku, nebo se dáte do bláznivého úletu?  

Přírodní obklady vedou v žebříčku oblíbenosti 

Pokud by si lidé mohli vybrat libovolnou podobu zdi ve svém domově nebo restauraci či kavárně, většina by zvolila kamenné obklady na zeď. Přírodní obklady na stěnu existují v mnoha podobách a není odstín, který by se v přírodě nedal sehnat. Doladit tak svou domácnost nebo kancelář do posledního detailu je skutečně možné. 

Lidé se silným estetickým cítěním si přírodní obklady na stěny vybírají i proto, že jim do prostoru přinesou nefalšovaný kus přírody. Nejsou v nich obsaženy žádné chemikálie, snadno se udržují a skvěle izolují.  

Co je pohledový beton 

Zde se sice již nenacházíme v říši přirozených přírodních produktů, stále se ale můžeme leccos přiučit. Tento materiál totiž nabízí téměř nekonečné možnosti. Pohledový beton je vápenný materiál, který v sobě skrývá mramorovou moučku. S tou se daří tvořit nejen hrubší reliéfy, ale také velmi hladké povrchy s jasnou strukturou. Stačí jen zadat, zda si přejete modernu nebo vintage. Bude se vaše řešení podobat mramoru, dřevu, nebo snad přírodnímu cementu?  

Klidné zákoutí, ale i pořádná divočina 

Nyní již opustíme klidné vody bytového designu a vydáme se na pořádně divokou jízdu dravou řekou. V oblasti tapet nás totiž nečeká nic klidného. Domů nebo do své kanceláře či provozovny si totiž můžete pozvat prakticky kohokoliv. Může se jednat o velmi klidný motiv, který bude připomínat geometrické tvary. Ale také se vám do pokoje může drát dinosaurus nebo jednorožec ve 3D podobě, nebo si do své koupelny můžete pořídit voděodolné tapety s 3D efektem, třeba s potiskem kapek, nebo třeba džungle.  

Budete volit nadčasovou a trvalou hodnotu, nebo se pustíte do bláznivého nalepování tapet?