Ulevte svému trávení jarním detoxem

Poslední měsíce byly pro náš žaludek velice těžké. Přece jen byly vánoční svátky, silvestrovská noc, také fašank, který se nesl ve znamení tučných, leč strašně dobrých smažených koblížků. Než ale přijdou velikonoční svátky, které se opět nesou ve znamení hromady skvělého jídla, ulevte svému žaludku a dopřejte mu jarní detox čili jarní očistu. Ta nemusí být ničím strašným, jenom to zkuste se zdravou výživou, žaludku prospěšnými čaji a několika dalšími tipy, které vám přinášíme. 

Více se hýbejte

Pro jarní detox čili pro jarní očistu je velice důležité, abyste se hýbali. I tak lze ulevit svému trávení, i když si to možná neuvědomujete. Nezáleží na tom, kolik aktuálně vážíte, pohyb je spojován nejen s dobrým trávením, ale také s delším životem a se sníženým rizikem mnoha onemocnění. Nemusíte samozřejmě chodit dnes a denně do posilovny, stačí, když budete hlavně hodně chodit. Chůze je přece jen tím nejlepším pohybem, který navíc nic nestojí. 

Zařaďte do jídelníčku prebiotika

Jak jsme zmínili, jarní očistu byste měli spojit se zdravou výživou. Upusťte na malou chvilku od smažených, tučných a těžkých jídel a raději zařaďte do jídelníčku dostatek prebiotik. Ty stojí za udržením dobré kondice celého detoxikačního systému. Prebiotika jsou typem vlákniny, která se živí dobrými bakteriemi ve střevech, jimž se říká probiotika. Najdete je v rajčatech, také v artyčoku, banánu nebo v cibuli, česneku a chřestu. 

Už tolik neslaďte

Svému žaludku a celkovému trávení ulevíte i tak, že přestanete tolik sladit. Nadměrné slazení a také konzumace sladkostí (často chemického původu) stojí za obezitou a jinými dalšími chorobami. Trpí zejména naše trávení, které má co dělat, aby tolik tuku strávilo. Místo toho raději volte přírodní alternativy sladkostí. Na mysli máme například slazení medem nebo stévií či konzumace více ovoce, kde se nachází zdravé cukry.