Při výběru šatů nerozhoduje velikost, nýbrž ženiny proporce

Jaro a léto jsou roční období, která se nesou ve znamení šatů. Jenže vybrat si dobře padnoucí kousky, to je pro řadu žen velmi problematické. Sází především na velikost, ale rozhodující slovo mají stejně její proporce. A samozřejmě střih, který musí ženině postavě maximálně sedět. Pojďme si prozradit, co vám sluší podle módních stylistů a jaké střihy volit, pokud tedy nemáte jít podle předepsaných velikostí.  

Pokud máte postavu přesýpacích hodin 

Symetrická postava s úzkým pasem — přesně tak lze popsat postavu přesýpacích hodin. Ve světě žen je tato postava považována za ideální, ostatně ženy, které nejsou jejími majiteli, jí mohou dosáhnout pomocí pásku uvázaného v pase.  

V každém případě pokud je tato postava tou vaší, při výběru šatů se nijak nezapotíte, protože slušet vám budou prakticky všechny. Jak už bylo zmíněno, v očích ostatních máte postavu dokonalou čili vám sluší opravdu cokoliv. 

Pokud máte postavu ve tvaru hrušky 

Plnější spodní polovina těla čili postava ve tvaru hrušky. Jste majitelkou přesně tohoto typu? Pak byste měli najít takové šaty, které zakryjí právě nedokonalou druhou polovinu těla. Silnější boky zahalte šaty, které mají bok hezky vypasovaný. Šaty by v nejlepším případě měly poukazovat na vrchní část těla čili na dekolt.  

Spodní část modelu by měla být ideálně širší. Nejlepší je střih sukně do áčka, který plnější boky nebo pozadí hezky schová.  

Pokud máte postavu ve tvaru jablka 

Nebo jste naopak majitelkou postavy ve tvaru jablka? Tyto ženy dostávají nejvíce komplimentů, a to z jednoho prostého důvodu – mají výraznější dekolt. Hodit se k vám budou šaty klasického střihu, které budou zvýrazňovat vaše přednosti. Vhodné jsou i košilové šaty nebo zavinovací klasiky, kterými můžete leccos zakamuflovat.  

Módní řasení je také něco, co vaší postavě příjemně zalichotí. Jen sledujte, v jakém místě je uzel uvázán.