Plány studentů? Podnikání!

Když si vybírá dítě po základní škole školu střední, je to většinou takový výstřel do prázdna, protože dítě ještě neví, co by chtělo dělat. Nechává se tedy často inspirovat prací rodičů nebo dají na to, co jim rodiče říkají. Nachází se totiž v pubertě a opravdu ještě nevědí, co by chtěli od života. Většinou je střední škola tedy jenom velký risk do nejistoty, který jim dává možnost po čtyřech letech nastoupit do zaměstnání, po kterém touží, nebo se jenom stát jedním z vysokoškoláků, kteří už opravdu vědí, co od života čekat.

Až se najednou budou děti rozhodovat, jestli nastoupí nebo nenastoupí na školu, pak je nutné jim nechat volnou ruku, ať už se rozhodnou pro cokoliv. Nenuťte je, aby nastoupili na vysokou školu, pokud nechtějí být učiteli nebo doktory. Ostatní tituly se dají získat lusknutím prstů a v zaměstnání se stejně budou dál ohlížet jenom na to, jestli mají nebo nemají předpoklady, nikoliv písmenka před jménem. Pokud jim dáte volnou ruku, většinou se rozhodnou správně.

Ti, kteří aktuálně vychází střední školu, se dokonce v poslední době rozhodují pro podnikání. Většina lidí to má v hlavě srovnané natolik, že moc dobře ví, že pokud chceme jednoho dne dosáhnout velkého bohatství a jmění, musíme se stát zaměstnavatelem, nikoliv zaměstnancem. Ten má totiž mnohem větší předpoklady pro tučné bankovní konto. Není se tak čemu divit, když vlastní podnikání tedy najednou zvažuje třetina studentů. Jedná se konkrétně o pětatřicet procent.

Jaké jsou nejatraktivnější obory?

Mezi ty nejvíce atraktivní obory patří rozhodně oblast informačních technologií, kde se zkrátka dá rozjet velké podnikání. Počítače jsou tu a stále tu budou, aplikace jsou stále hojně využívané, proto není důvod, proč nezačat podnikat právě v této oblasti. Také se velmi často podniká v oblasti gastronomie. Mít svou vlastní kavárnu, cukrárnu nebo restauraci je zkrátka asi sen mnoha z nás. Mnozí studenti podle průzkumu chtějí podnikat ihned po střední nebo nejpozději do jednadvaceti let.