Nejkrásnější místo ve Vysokých Tatrách? Jednoznačně Tatranská Lomnica

Tatranská Lomnica je nejvýchodnější turistické městečko, které se nachází na úpatí Lomnického štítu. Místo je nejen oblíbeným turistickým centrem, ale nabízí také lyžařské sjezdovky a sjezd z nejvýše dostupného Lomnického sedla. Nově rozšířená sjezdovka, vedoucí až do Tatranské Lomnice, patří k nejdelším na Slovensku.

Krajina, která Vás učaruje

Mezi turisticky nejoblíbenější místa patří Skalnaté pleso, kam se dostanete lanovou sedačkou, která Vás vyveze až nahoru. V okolí plesa se vám naskytne nádherný výhled na tatranské štíty. V blízkosti plesa se ve výšce 1 786 m n. m. nachází astronomické a meteorologické observátorium, kde najdete také hvězdárnu. Oddychnout si můžete v jedné z nejvýše položených restaurací ve Vysokých Tatrách, kde najdete slunečnou terasu, která Vám nabídne jedinečný panoramatický výhled na okolní hřebeny nebo na nejstrmější sjezdovku na Slovensku – Lomnické sedlo. Skalnaté pleso je zároveň přestupní stanicí na druhý nejvyšší vrchol Vysokých Tater, Lomnický štít, kam Vás vyveze lanovka. Do takovéto výšky nevede žádná jiná lanová dráha ve střední Evropě.

Nezůstat pár dní by byl hřích

Abyste stihli navštívit alespoň některé krásy Vysokých Tater, určitě byste se měli pár dní zdržet. Ubytování za Vás vyřeší Hotel Lomnica, který Vám nabídne krásný výhled na Lomnický štít nebo Grandhotel Praha, který se nachází na úpatí Lomnického štítu. Vedle nešlápnete, ani když zvolíte Hotel Titris Odborár, který se nachází kousek od botanické zahrady s expozicí muzea Tatranského národního parku. Další ubytovací zařízení najdete na stránkách DCK Rekrea Ostrava, která Vám pomůže s ubytováním a vše potřebné vyřídí za Vás.