Mámy se lákají do práce – nedostatek lidí je stále problém

Pokud toužíte po rodině, pak se rozhodně každá žena touží dostat na mateřskou. Užívá si toto období plnými doušky, protože moc dobře ví, že dítě je přesně to, po čem toužila. Je však nutné podotknout, že mateřská je pro mnohé ženy krátká, a tak se tedy stává, že se po třech letech rozhodnou ženy opět nastoupit na mateřskou, protože zkrátka po třech letech čekají sestřičku nebo bratříčka pro dcerku nebo syna, který už je na světě.

Jestliže však neplánujete další dítě, pak očekávejte, že vás do práce poženou ještě před tím, než vám odbyte třetí rok mateřské. Nedostatek lidí je totiž aktuální problém, který už společnosti nevědí, jak řešit, a tak se rozhodují pro to, že zkrátka matky lákají do práce. Brigádníci jsou totiž jenom několikaměsíční řešení, které bohužel zanedlouho pomine. Musí se tak mnoho zaměstnavatelů snažit buď najít nové lidi, kterých v současné době nízké nezaměstnanosti opravdu není, nebo se musí snažit přilákat lidi z jiných zemí či vzít matky z mateřské dovolené. Nejjednodušší řešení je to třetí, a tak si matky neužijí svého klidu.

Volných pracovních míst neustále roste

Na trhu se aktuálně nabízí více jak sto padesát volných pracovních míst, která však nejde tak lehce obsadit. V České republice se aktuálně potýkáme s opravdu nízkou nezaměstnaností, která je nejnižší za posledních devatenáct let. Proto se není čemu divit, když už jsou zaměstnavatelé dočista zoufalí. Snaží se tedy nalákat ty, kteří už pracovali v dané firmě, ale jsou například na nemocenské nebo na mateřské. V poslední době je o tyto lidi takový zájem a tak moc společnosti touží po tom, aby se vrátili do práce, že jim nabízejí mnohem výhodnější podmínky, než jaké kdy dostali. Matky a ostatní si tedy značně polepší, pokud budou dělat drahoty. Společnosti se totiž už z čirého zoufalství přizpůsobují nejen platovým podmínkám, které si stanoví zaměstnanci, ale také i nárokům, které si stanovují.