Co podniknout v Beskydech, když je navštěvujeme poprvé?

sepetna

Přemýšlíte nad tím, že si vyjedete poprvé do Beskyd? Proč by ne! Jedná se o nejatraktivnější přírodní místo, které se v Česku nachází a které je dnes a denně navštěvované. Nezáleží na tom, jestli je zrovna jaro, léto nebo podzim či zima, Beskydy jsou zkrátka atraktivní v každém ročním období. Pokud se do Beskyd také chcete vydat a pokud se do Beskyd budete vydávat poprvé, určitě oceníte vědět, co v této krásné oblasti podniknout.

Beskydy jsou v současné době nejatraktivnější částí České republiky. Důvodem je zdejší krásná příroda, která se v jiných koutech republiky tak často nevidí. Pokud se rozhodnete navštívit Beskydy, rozhodně zde stravte minimálně víkend, jelikož za jeden den nestihnete vidět všechny krásy, jimiž jsou Beskydy proslulé.

Pokud se rozhodnete zde strávit minimálně víkend, doporučujeme se ubytovat v Rekreačním centru Sepetná, které nabízí mnoho možností ubytování. Vyberte si například z ubytování v penzionu, v hotelu nebo v bungalovech.

Nicméně vraťme se k jádru věci. Co podniknout v Beskydech, když je navštěvujeme poprvé?

• Lysá hora

Nejatraktivnější a nejvyhledávanější cíl turistů je jednoznačně Lysá hora. Jedná se o nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, kteří lidé navštěvují dnes a denně. Nezáleží na tom, jestli prší, svítí sluníčko nebo jestli zrovna započala sněhová kalamita. Lidé chtějí vidět Beskydy z výšky, chtějí je mít doslova na dlani, a tak se vydávají až na samotný vrchol, aby si Beskydy prohlédli z jiné perspektivy.

Na Lysou horu je nutné vydat se pěšky, ovšem existuje ještě jedna alternativa, a sice můžete na Lysou horu vyjet na kole, koloběžce nebo případně na elektrokole.

• Beskydský pivovárek

A odměnou za výšlap na Lysou horu vám bude pivo pocházející z proslulého a všude dobře známého Beskydského pivovaru. Kdo by této orosené odměně odolal?