Cestování v autě má mnoho výhod i úskalí

Cestování je naší oblíbenou činností, i když je pravdou, že v době koronavirové jsme ji museli trochu omezit. Svou pozornost jsme spíše zaměřili na vestavby do aut, díky kterým jsme mohli i v době panující pandemie procestovat svět, aniž bychom přišli do kontaktu s ostatními lidmi. Automobil nám byl nejen skvělým parťákem, ale také hotelem a restaurací v jednom. Vestavby do auta na spaní totiž kromě matrace ukrývají také mnoho úložného prostoru nebo vodu, která může sloužit na pití, vaření nebo třeba jako sprcha. 

I když se možná jeví cestování v autě jako něco dokonalého, není tomu tak. Stejně jako cestování vlakem nebo cestování letadlem, i cestování autem má svá úskalí. Je však pravdou, že těchto úskalí je daleko méně, než by člověk čekal. 

Úskalí tkví hlavně ve vysoké nehodovosti

Tím hlavním úskalím, respektive tou hlavní nevýhodou cestování autem je především vysoká nehodovost na silnicích. Dopravní nehody jsou bohužel něčím zcela častým a předcházet jim tak úplně nejde. Ne vždycky za nehodami stojíme my, právě naopak – většinou za ně mohou nezodpovědní nezkušení řidiči, kteří se vytahovali na své spolujezdce. Někdy však na vině může být i mikrospánek řidiče. 

Podle posledních statistik nehodovost na silnicích neustále roste. Každým rokem dochází jenom na českých silničních komunikacích k více jak stovce tisíc nehod. 

Na druhou stranu jste pánem svého času

Tím bychom však úskalí cestování autem tak nějak uzavřeli. Cestování autem má totiž daleko více výhod než nevýhod. Předně jste pánem svého času. Nejen, že si jedete, kam chcete, ale můžete vyrazit, kdy chcete. Neohlížíte se na jízdní řády, nezajímají vás odletové spoje. Můžete si pauzu udělat kdykoliv chcete, stejně tak si můžete ustlat prakticky kdekoliv (je ale dobré se podívat, jestli dané místo není třeba soukromým pozemkem nebo jestli se v dané lokalitě přespávat v autě smí).