Ať žije Ostrava! Co navštívit v černém srdci republiky?

Komínů ubylo, průmysl se transformuje. Když zde přijedete mimo hlavní smogovou sezónu v lednu či únoru, najdete vcelku pohledné město plné technických památek i zábavy a kultury. Kam se vydat? 

Zábava, jak má být

Nebylo by to třetí největší město v České republice, aby vám nenabídlo spoustu zábavy. Zábavní centrum v Ostravě vás potěší množstvím indoor i outdoorových aktivit. Nechybí zde obří prolézací hrad, vodní svět, virtuální realita, ale také minizoo v Ostravě. Až budete přemýšlet, kam se vydat za zábavou, areál Skalka na konci města vás ochotně přivítá. 

Alou pod zem

Hornictví bylo s touto částí Česka spojené po mnoho desítek let a formovalo nejen jeho krajinu, ale také povahy a odolnost zdejších lidí. Byla by věčná škoda neokusit havířský chleba s uhlím. Vydejte se do Muzea Landek, kde spolu s bývalými horníky sfáráte pod zem. Projděte si bývalé důlní prostory a představte si podmínky, ve kterých se dříve dobývalo černé zlato. 

Svět techniky je boží

Tolik pokusů, kolik si zde vyzkoušíte! Svět techniky má sekce určené nejen dospělým a odrostlejším objevitelům, ale také těm nejmenším. Vydejte se do Dolní oblasti Vítkovic a věnujte se vzdělání příjemnou formou. Kdo si hraje, nezlobí. Samozřejmě poté můžete vyjít i na Bolt Tower a užít si zde pořádný výhled na město i na Beskydy. 

Tygří divadlo není samozřejmě jediné

V poslední době se stále častěji hovoří o divadle Mír, které založil divadelní herec Albert Čuba. Zarezervujte si své místo na stránkách divadla a dobře se bavte. Máte raději klasiku? Národní divadlo Moravskoslezské vám připomene, že i na periferii se kultura dělá tím nejkvalitnějším způsobem. také Divadlo Petra Bezruče se bude těšit na vaši přízeň. S dětmi zase můžete navštívit některý z báječných kusů loutkového divadla. 

Nudit se nebudete ani chvilku. Ostrava vás zaměstná po celou dobu vaší návštěvy.