Výstřih podle typu postavy. Ať vám oblečení lichotí

Véčko, loď, ohlávka… Výstřih najdeme na každém triku, blůzce i na šatech. Přesto mu při výběru oblečení jen málokdy věnujeme takovou pozornost, jakou si zaslouží. Správně zvoleným výstřihem přitom můžete podtrhnout vaše přednosti nebo naopak skrýt nedostatky. Jaký vám bude slušet nejvíce? 

Vyberte si ten nejslušivější 

Hranatý nebo také čtvercový výstřih odhaluje poměrně velkou část dekoltu, ale zároveň decentně skrývá poprsí. Slušet bude především ženám s širšími rameny a bujnějšími ňadry, která budou vypadat drobnější. Zvolit můžete jak ostře řezané hrany, tak oblejší rohy, opticky celkově postavu vyrovná. 

Lodičkový výstřih naopak neodhaluje téměř nic, kopíruje linii klíčních kostí a šířkou sahá zhruba do poloviny ramen. Vypadá velmi elegantně a jemně, sluší ale především ženám s dlouhou šíjí, úzkými rameny a menším poprsím, opticky totiž rozšíří horní polovinu těla. Velmi se hodí jako výstřih na pouzdrové šaty. 

Komu sluší kulatý výstřih?

Kulatý výstřih je pravděpodobně nejčastěji používaný. To proto, že sluší téměř každému. Na kom obzvlášť vynikne jsou ženy silnější postavy nebo ženy s menším poprsím. Hloubku volte podle události, na jakou vyrážíte. 

Véčkový výstřih patří k velmi lichotivým střihům, jelikož prodlužuje krk a zdůrazňuje poprsí. Pozor si tak dejte jen při výběru hloubky výstřihu – přitažlivější jsou samozřejmě ty hlubší, které odhalí jamku mezi ňadry, na pracovní pohovor se ale příliš nehodí. 

Jako ohlávka se označuje výstřih řešený zavazováním za krkem. Bude lichotit ženám s menším poprsím, avšak ženy se širokými rameny nebo silnými pažemi by se mu měly vyhýbat. Ještě víc je totiž zdůrazní. 

Výstřihy ke krku mohou působit poměrně puritánsky a obyčejně, ale ženám s velkým poprsím a dlouhou šíjí udělá dobrou službu. Naopak dámám s kratším krkem slušet s největší pravděpodobností nebudou. Upjatý vzhled můžete rozbít zajímavým vzorem nebo materiálem.