Tvídové sako slavné Coco Chanel se vrací do módy

Saka jsou součástí elegantních outfitů, o tom není pochyb ani sporu. Každá žena by měla být na společenské události alespoň nějaké takové kousky ve svém šatníku. Co se však většinou stává, tak že jí buďto nesedí, nebo ho nenosí, protože ho neumí kombinovat. Anebo má kousek ryze zastaralý, který byl jen výkřikem módy v jednom roce. Pokud chcete svou sbírku rozzářit o kousek, který bude dokonale padnout a který bude nadčasový, snadno kombinovatelný s džíny i kalhotami, vsaďte na tvídové sako, za kterým stojí jedinečná Coco Chanel.  

Není to záležitost jen starších dam 

Coco Chanel patří mezi ženy, které se podílely na změně světa, respektive které jistým způsobem svět naprosto změnily. Na jejích bedrech stojí nadčasové malé černé šaty, také zmiňované tvídové sako, se kterým způsobila doslova revoluci. Dříve se však jednalo o kousek, který ve svém šatníku mají spíše ženy starší, případně šatní aristokratky a konzervativní dámy každým coulem. Dnes se však ví, že se mohou nosit i s klasickými džíny, s nimiž tvoří opravdu fantastické spojení.  

Mimochodem, věděli jste, že tvídové sako bylo dříve určeno především na lov, rybaření nebo podobné kratochvíle? Je to podobné jako s džíny – dříve byly ryze pracovním oděvem, dnes je z nich cosi nadčasového, co nesmí chybět v šatníku nikomu. Z původně volnočasového kousku se však stalo ikonické sako, které ženám v každém případě dodá na ženskosti a sex appealu.  

Vlajková loď značky Chanel 

I když tvídové sako dnes zakoupíte v mnoha různých provedeních a od řady různých značek, ve skutečnosti mluvíme o vlajkové lodi značky Chanel. A je pravdou, že právě od této značky zůstává stále tím nejžádanějším. Mnohé ženy si dokonce pravidelně šetří, aby si mohly zakoupit opravdu originální kousek, který jejich ženskost dokonale vystihne. 

Pokud jste zastáncem spíše udržitelného šatníku, rozhodně se řadíte právě na tuto stranu barikády. Originální kousek z dílny Chanel si naprosto zamilujete a šetřit na něm opravdu nemusíte. Vyrábí se z vlny, bohužel v běžných obchodech nyní narazíte spíše na bavlněné alternativy. Ty nedisponují ani takovou kvalitou, ani takovým fantastickým vzhledem.