Rusňákova DRFG a klidná situace na trhu

Situace na trhu se nachází v růstovém trendu už asi dekádu. Neustále se ale zvyšují rizika tržního poklesu. Akciový růst ale nebude pokračovat donekonečna. Lidé by měli být obezřetní v tom, do čeho a kdy budou investovat. I když jsou trhy na maximech, důvěra investorů slábne. Na vině je i politický vývoj. Zranitelnost systému s ohledem na rychlý odliv likvidity souvisí i s brexitem, zvolením Donalda Trumpa americkým prezidentem a Trumpova investičního balíčku. Zakladatel DRFG, David Rusňák neustále přizpůsobuje své investice stavu na trhu a rozvíjí ekonomiku v rámci regionu. Recenze a diskuze jsou důkazem, že lidé více uvažují nad tím, jak budou své peníze investovat.

DRFG a obchodování na českém trhu

Investiční společnost DRFG, kterou založil David Rusňák, spravuje fondy a nabízí dluhopisy. Záměrně se vyhýbá obchodováním s akciemi. Cílí na opatrnější klienty, kteří chtějí úspěšně porazit inflaci a současně si vydělat přibližně 2 až 3 % nad ni. Nikdy proto nedosáhnou zhodnocení kolem 10 % ročně, jaké má v dlouhodobém období akciový index. Klienty DRFG jsou fyzické osoby, ale i institucionální investoři, kteří si složitě rozmýšlí, jak své finanční prostředky investují. Získat jejich důvěru není jednoduché, přesto se daří zhodnocovat i jejich investice.

Vývoj kapitálového trhu

V posledních deseti letech regulace prodělala řadu významných změn a kapitálovému trhu dost prospěla. Zvýšila se ochrana investorů, to je bez diskuze. Pokud ale pravidla investování omezují potenciální rizika, následně se snižují i potenciální zisky. Změna pravidel v důsledku finanční krize, kterou z velké části způsobily právě samotné banky, značně ovlivnila i jejich bankovní sektor. Touha trestat a přeregulovat špatné banky byla zejména politického rázu a regulace zašla za rozumnou mez. Náklady finančních institucí vynakládané právě v souvislosti s regulací, zdražují jejich vlastní služby a současně tlačí na ziskovost bank. To není úplně dobře ani pro banky. Banky sedí na palubě letadla, které může vzhlédnout, ale jít i rychle k zemi. Dodává zakladatel DRFG David Rusňák.