Křetínský investuje. Koupil podíl ve známém francouzském deníku

Jeden z nejbohatších mužů České republiky si svého jmění jen neužívá, ale také se ho rozhodl navýšit. A sice rozhodl se koupit podíl ve známém francouzském deníku, který můžeme znát pod názvem Le Monde. Dnes už spolumajitel francouzského deníku Matthieu Pigasse se rozhodl prodat Danielovi Křetínskému skoro padesátiprocentní podíl (konkrétně se jedná o 49procentní podíl). Jedná se o poměrně čerstvou informaci, která budí v lidech mnoho otázek.

Daniel Křetínský je v současné době označován časopisem Forbes za pátého nejbohatšího člověka v České republice. Nejvíce svého bohatství získal díky byznysu v energetice, je většinovým majitelem Energetického a průmyslového holdingu. Mimo jiné vlastní i fotbalový klub AC Sparta Praha, díky kterému si také přijde na slušné peníze.

Díky nedávnému prodeji může do svého portfolia přidat ještě další položku, a sice francouzský deník Le Monde.

Deník krachuje nebo co je důvodem částečného prodeje?

Jelikož se na svět dostala zpráva, že menšinový podíl se prodal českému podnikateli, na povrch vypluly obavy o samotný deník – jestli nekrachuje, jestli se už nejedná o nezávislý deník a jak to bude v budoucnu. Vedení deníku však upozornilo na to, že se nic měnit nebude. O případných změnách budou informováni maximálně redaktoři, zaměstnanci nebo případně akcionáři.

Pro Křetínského je to jen a pouze investice, nebude mít nad deníkem kontrolu, ale může se pyšnit tímto proslulým deníkem ve svém portfoliu.

Proč právě francouzský deník?

Mnozí lidé se možná ptají, proč právě francouzský deník? Pro Křetínského je to jen skvělá investice, on sám se netají tím, že skupuje jednotlivá média či mediální skupiny. V minulosti investoval i v České republice, kde koupil například Evropu 2 a také další radiové stanice, jejichž koupě se odhaduje na zhruba dvě miliardy korun.