Kam poslat staré oblečení? 

Válí se vám ve skříni spousta oblečení, které už nevynosíte? Pečlivě ho proberte a pošlete někomu dalšímu – ať už zadarmo, či za peníze. Budete mít lepší pocit z dobrého skutku a možná i peníze na nějaké nové a lépe padnoucí kousky! 

Nejprve všechny kousky oblečení vyházejte ven ze skříně na jednu hromadu. Pečlivě zkontrolujte stav každého trička, svetru nebo kalhot, proberte kabelky a posbírejte šátky a rukavice. Nechcete poslat ven věci s dírou, viditelně obnošené nebo špinavé. Ty porouchané části můžete vyspravit, ale pokud je poškození v pokročilé fázi, možná oblečení rovnou zaneste do kontejneru.  

Darovat na charitu 

Pokud již máte tuto fázi hotovou, popřemýšlejte, co s vyřazeným oblečením uděláte. Máte více možností, záleží, zda za ně chcete utržit něco málo peněz nebo upřednostňujete je poslat dál na charitu.  

Když se rozhodnete pro darování charitě, stačí si na internetu vybrat nejbližší pobočku nebo sběrné místo v okolí. Určitě máte poblíž domu kontejner s patřičným bannerem dané společnosti, kam přinesete vyprané oblečení v igelitové tašce a o nic víc se nemusíte starat, pracovníci pytle roztřídí a rozdají potřebným. 

Prodat někomu dalšímu 

Existuje ale také více možností, jak za své staré oblečení můžete získat peníze. Stačí si vybrat portál, přes který budete prodávat. Přihlásíte se, ověříte svou totožnost a můžete nabízet. Doporučujeme kousky lákavě vyfotit, nejlépe na postavě nebo v hezkém prostředí a stanovit si přiměřenou cenu.  

Velký pozor si dejte na internetové podvodníky. Většinou se projeví ve formě zájmu o zboží a v následné zprávě si vyžádají údaje ke kartě. V žádném případě jim je neposílejte, jedná se o podvod a můžete přijít o veškeré peníze na účtu. Platby na portálu by vždy měly probíhat přes zabezpečenou stránku, číslo vaší karty by na ni nemělo figurovat.