Jaké kravaty jsou povoleny nosit a jakým se raději vyhnout?

Zejména se jedná o plesové sezony, kdy oblékají pánové oblek nebo sako se společenskými kalhotami. Je ale nutné říct, že se nemusí jednat jenom o plesy, kdy si tento elegantní look obléknou. Jednou za čas se přece někdo žení nebo vdává, někdy se slaví výročí či narozeniny, jejichž oslava se bere ve velkém stylu. Na všechny tyto události se vyplatí jít trochu slavnostněji obléknuti, proto pánové by tedy měli volit již zmiňovaný oblek nebo sako se společenskými kalhotami, k nimž samozřejmě přidají i hezkou vypasovanou košili.

K takové košili se však volí nějaká kravata nebo vázanka či motýlek. Je nutné poznamenat, že pokud se pánové rozhodnou pro motýlka, musí mít takovou tu speciální košili, která je pro motýlka jako dělaná – tudíž nemá knoflíky a límeček je pro motýlka speciálně uzpůsobený. Co se týče kravat – ty v poslední době prošly jakousi revolucí. I když se aktuálně vrací do módy retro styl, v kravatách to tak není. Pojďme si říct, jaké kravaty volit a jaké kravaty jsou při výběru naprosté tabu.

Jaké kravaty se už nenosí?

I když se již zmiňovaný retro styl vrací do módy, u kravat si pamatujte, že široké kousky se už dávno nenosí. Určitě si pamatujete, jak vaši dědečkové či i tatínkové, když jste byli malí, nosili takové obrovské kravaty, které jim takřka schovávaly košili. Takové kravaty byly většinou i pestrobarevné a naprosto nevkusné barevným provedením. Na takové kravat už dnes zapomeňte. Široké kravaty v obchodech sice ještě najdete, ale rozhodně po nich nesahejte, protože s nimi opravdu neokouzlíte.

Jaké kravaty volit?

Správnou volbou budou úzké kravaty. Ty jsou dnes naprosto „top“ a jsou hlavně lehce dostupné i v mnoha vzorovaných podobách, pokud nejste na klasické jednobarevné provedení. V obchodech je najdete hojně a jsou většinou opravdu úzké. Tyto úzké kravaty se doporučují ve chvíli, kdy máte například oblek nebo jenom sako bez vestičky. K vestičce se spíše hodí motýlek, ale popřípadě ani tato vkusná úzká kravata není na škodu. Samozřejmě nevolte kravatu tak úzkou, jako měli kovbojové!