4 tipy od profesionálů, jak zorganizovat svůj příbytek

Každá domácnost by měla být především zorganizovaná. Protože pokud se budete nacházet na místě, kde vládne spíše zmatek a nepořádek, nebude se vám tady dobře žít. V nejlepším případě si proto vymezte čas a snažte se do svého domova přinést kus řádu. A profesionálové vám s tím pomůžou. Zastánci boxů, regálů, krabic a označení všeho uschovaného totiž sepsali několik tipů, jak onu organizovanost přinést i k vám domů.

Na nic nespěchejte

Při organizování vašeho příbytku myslete na to, že každá věc má své místo. A pokud takové místo některá věc postrádá, je zapotřebí ho zajistit. V takovém případě se však vyplatí na nic nespěchat, abyste nebyli unáhlení a nedělali chyby. 

Ostatně organizování chce čas, ať už děláte nová místa pro váš majetek či nikoliv. Vyhnete se tím přešlapům v té podobě, že byste do krabice se svíčkami přimíchali také další bytové dekorace, které však zde nemají místo a mají své stanoviště či útočiště někde jinde. 

Jedno dovnitř, jedno ven

Organizace tedy není o tom, abyste všechno urychlili. Je to sice náročné na čas, ale ve výsledku to přinese kýžené ovoce. Tedy pokud se budete řídit pravidlem „jedno dovnitř, jedno ven”, budete moct zorganizování příbytku rozčlenit do několika dní. Právě toto pravidlo vám totiž zajišťuje, že nebudete mít vytaháno příliš mnoho věcí po celém bytě nebo domě. 

V praxi to znamená, že vytahujete polici po police, nikoliv všechny police a všechny věci v nich uskladněné najednou. Tím se vyvarujete pocitu, že to u vás bude vypadat, jako kdyby bouchla bomba.

Používáte to?

Během procházení věcí můžete přicházet na takové kousky, které dnes už nevyužíváte. A přesně v takové chvíli si musíte umět objektivně říct, že danou věc dáte stranou – třeba někomu, kdo ji využije více. Platí to jak u bytových dekorací, tak u oblečení. 

V případě oblečení je třídění trochu složitější. Důvod je prostý – k oblečení míváme velmi často nějakou vazbu. Pokud však některý z kousků nenosíme déle jak rok, je načase ho dát z našeho šatníku pryč.

„Horká místa”

Věděli jste, že se ve vaší domácnosti nachází takzvaná „horká místa”, kde se toho většinou skladuje až příliš mnoho? Jsou to místa, kde odkládáte věci, které nemáte, kam dát. A právě tato místa při organizování interiéru nepřehlédněte a věnujte jim svůj čas.